Tylko nowoczesne metody fizjoterapii

Manipulacja powięzi Manipulacja powięzi
Powięź to tkanka łączna, która ma ogromne znaczenie w stabilizacji układu kostnego, pracy mięśni, wydolności krążeniowej itp. Terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad w zakresie przebytych urazów, schorzeń i w połączeniu z badaniem odnajduje zwłóknienia (densyfikacje) które następnie eliminuje.


Medycyna manualna Medycyna Manualna - Radosław Składowski
Dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem wykrytych odwracalnych zmian czynnościowych narządu ruchu. Metoda oparta jest o nowatorskie techniki lecznicze opracowane przez R. Składowskiego polegające na przywróceniu prawidłowej funkcji i jej utrzymaniu.


Fizjoterapia uroginekologiczna Fizjoterapia uroginekologiczna
Pomagamy kobietom, które planują macierzyństwo bądź już są w ciąży. Fizjoterapia uroginekologiczna odpowiednio przygotowuje ciało do nadchodzących wyzwań i redukuje występujące dolegliwości bólowe, oraz poprzez profilaktykę - również zapobiega wielu problemom, które dotykają ciężarne.


Fizjoterapia dzieci i niemowląt metodą Vojty Fizjoterapia dzieci i niemowląt
Fizjoterapia pediatryczna to inaczej fizjoterapia dzieci w wieku rozwojowym. Jej celem jest przywrócenie i utrzymanie sprawności ruchowej oraz stworzenie dziecku możliwości i warunki do rozwoju.


Metoda McKenzie Metoda McKenzie
Metoda przeznaczona do leczenia bólu kręgosłupa, wynikających z uszkodzenia dysku. W ćwiczeniach dominują ruchy czynne, zwykle w pozycji leżącej. Dużą wagę przykłada się do profilaktyki i edukacji.Metoda Cyriax Metoda Cyriax
Metoda ortopedyczna, która stosuje techniki głębokiego masażu poprzecznego, manipulacji, mobilizacji i trakcji. Pomocne narzędzie diagnostyczne terapeuty.Pinoterapia Pinoterapia
To polska metoda, która łączy ze sobą technikę akupunktury, akupresury, refleksoterapii, techniki medycyny manualnej, masażu oraz igłowanie. Bodźcowanie skóry pobudza pewne ośrodki w mózgu co prowadzi do rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.Taping medyczny Taping
Wspomagająca Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu fragmentów ciała taśmami. Podtrzymuje efekt terepeutyczny, wspomaga stabilizację i przepływ limfatyczny oraz żylny.